کابل (پژواک، ۱۰ اسد ۹۸):کمیسیون شکایات به تکت هاى انتخاباتى "دولت ساز" و "ثبات و همگرایی"  به دليل تخلف درمبارزات انتخاباتى اخطاريه داد  واز نامزدان انتخابات ریاست جمهوری اکيداً خواست که طرزالعمل های کمیسیون های انتخاباتی رعایت کنند.
تکت انتخاباتى "دولت ساز" مربوط محمد اشرف غنى و "ثبات و همگرایی"مربوط داکتر عبدالله عبدالله مى باشد.
۱۸ نامزد انتخابات ریاست جمهوری به تاریخ ۶ اسد سال جاری کمپاین های انتخاباتی خود را رسما آغاز نمودند و قرار است مبارزات انتخاباتی تا ۴۸ ساعت قبل از روز انتخابات ادامه یابد.
محمد قاسم الیاسی منشی و سخنگوی کمسیون شکایات انتخاباتى، امروز در یک نشست خبری گفت، جلسات و گردهمایی های  تعدادى ازنامزدان ریاست جمهوری با مواردی از تخلفات همراه بوده است.
وی افزود، برخى ازنامزدان ریاست جمهوری از امکانات و منابع مالی و دولتی به نفع خویش از قبیل استفاده از مکان دولتی، تجهیزات و وسایل نقلیه دولتی و حضور برخی از کارمندان عالی رتبه دولتی استفاده نموده اند.
وی همچنان خاطر نشان کرد که هیچ یک از کاندیدان و تکت های انتخاباتی در زمان کمپاین انتخاباتی خود نمی توانند از القاب و عناوین صدراعظم، معاون و غيره که مخالف قانون اساسی باشند، استفاده کنند.
الیاسی همچنان گفت: "اعضای کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی با اتفاق ارا تصمیم اتخاذ نمودند تا به هر یک از تکت های انتخاباتی "دولت ساز" و "ثبات و همگرایی" طبق صراحت بند ۳ فقره اول ماده سی ام قانون انتخابات که مرتکب تخلف انتخاباتی گردیده اند، اخطاریه جدی به منظور رعایت بیشتر طرزالعمل های کمیسیون های انتخاباتی و سایر مقررات انتخاباتی صادر می نماید."
قبل اين نيز حضور مقام هاى حکومتى در برنامه های مبارزات انتخاباتى نامزدان ریاست جمهوری و طرفدارى آنها در شبکه های اجتماعی از نامزدان مشخص، نگرانی نهادهای ناظر بر انتخابات و شهروندان را برانگیخته بود.
 اين درحاليست که صلاح الدین ربانی سرپرست وزارت امور خارجه، در نخستین همایش مبارزات انتخاباتى داکتر عبدالله (تيم ثبات و همگرایی) حضور یافته بود.
همچنان شاه حسین مرتضوی مشاور رئیس جمهور غنى در امور فرهنگی، در صفحه فیسبوک خود نوشته است: "داکتر صاحب عبدالله از جمله شخصیت هايى است که در یک هفته یک روز کار می کند، روز های چهارشنبه هند می رود، روزهای یکشنبه بر می گردد، روزهای دوشنبه شورای وزیران را دایر می کند، روز سه شبنه آمادگی برای سفر به هند را می گیرد."

 

Add new comment

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

جهت دسترسی به خبرهای تازه ، فیچر ها ، مصاحبه ها ، ویدیوها و تصاویر مبایل اپلکیشن آژانس خبري پژواک را دانلود نمایید.